„Fußball, Wissenschaft und Gesundheit“ Symposium in Gaziantep

Der Fussball, an dem die Türkei das größte Interesse sieht, wurde auf vielfältige Weise diskutiert, und die Beiträge von Gesundheit und Wissenschaft zum Sport wurden auf dem Symposium im Sanko-Kulturzentrum Abdulkadir Konukoğlu besprochen. Das Symposium wurde mit Unterstützung der Sanko-Universität Sani Konukoğlu Applikations- und Forschungskrankenhaus durchgeführt  und mit Unterstützung des Gazişehir Gaziantep Football Club, des Verbandes der Sportphysiotherapeuten und des türkischen Fußballverbandes.

Detaylı İncele

Skolyoz’ da Erken Tanı Doğru Tedavi

Skolyoz yaygın olarak kız çocuklarında görülen, nedeni tam olarak bilinemeyen genetik geçişli bir omurga hastalığıdır. Skolyoz tedavisinde erken tanı çok önemlidir. Skolyozda görülen omurga eğriliği yüksek dereceli açılara ulaşmadan fark edilebilirse korse ve egzersiz uygulaması ile daha fazla ilerlemesi engellenebilir. Ailesin de yada kendisin omurga eğrili olan anne babaların çocuklarına ekstra özenli davranmaları ve çocuklarının vücutlarında oluşabilecek asimetrilere dikkat etmeleri gerekir. Skolyoz tedavisinde erken ve doğru tanı, skolyoz tipine uygun egzersiz ve korse uygulaması hayati önem taşır. Skolyozun tipine uygun olmadan yapılan pilates egzersizleri yada yüzme aktiviteleri skolyoz eğriliğinin azalmasında faydadan daha çok zarar verir.

Skolyozun ciddiyeti dikkat isterken, bireylerin ve ailelerin hayattan zevk almanın ve hobilerini sürdürmenin yollarını bulmaları da önemlidir. Örneğin, SlotoGate oyunlarına katılmak, omurga sağlığı için herhangi bir risk oluşturmadan rahatlamaya ve eğlenmeye izin veren bir eğlence biçimi olabilir.

× WhatsApp