SCHULTERSCHMERZEN

Die häufigste Ursache für Schulterschmerzen sind Muskeln, Sehnen und andere Weichteilschäden. Dies geschieht als Folge von Stößen auf die Umgebung, Rückwärtsbewegungen oder Überlastung der Schulter. Schmerzen im Nackenbereich der Nervenkompression können die Schulter treffen. Zu den schwerwiegenderen Ursachen von Schulterschmerzen; In einigen Organen gibt es Probleme im Bereich des Rückenmarks, des Herzens, der Lunge und des Magens.

Schlüsselbeinbruch: Durch Schlag oder Sturz auf das Schlüsselbein kann es zu einem Knochenbruch kommen.

Schleimbeutelentzündung: Schwellungen und Steifheit des Bursasacks in den Gelenken, der als Polster wirkt, können Schulterschmerzen verursachen.

Schulterblattbruch: Ein Schulterblattbruch kann starke Schmerzen in der Schulter verursachen. Das Schulterblatt benötigt einen starken Aufprall, um zu brechen.

Zwängende Sehnen: Sehnen, die die Schulter stützen, die als Rotatorenmanschette bezeichnet wird, können durch schweres Heben, Übungen, insbesondere Sportarten, die das Werfen von etwas betreffen, verletzt werden. Infolgedessen können Schmerzen auftreten, wenn die Schulter bewegt wird.

Schulterseparation: Die Verbindung zwischen dem Brückenknochen (Schlüsselbein) und dem Schulterblatt kann infolge des Aufpralls gedehnt oder gerissen werden.

Rückenmarksverletzung: Verletzungen des Kopfes und der Wirbelsäule können Schmerzen in den Schultern verursachen. Diese Schmerzen werden normalerweise von Muskelkrämpfen in Schulter und Nacken begleitet.

SCHULTERSCHMERZEN” için 24 yorum yapıldı

Erdem Hoca ile 2015 senesinde omzumdaki sıkışma problemi sebebiyle tanistim. Kendisini bir arkadaşım onerene kadar yaklaşık 1 bucuk sene boyunca omzum icin gitmedigim yer kalmamisti ve hiç bir hekim-terapist omzuma çözüm bulamamisti. Erdem Hoca ile geçirdiğim 2-3 aylık tedavide omzum her gecen gun iyiye gitti ve beni eski sagligima kavuşturdu. Suan aktif olarak fitness ve tenis yapmaktayım, aylık olarak kendisine gorunuyorum ve tum aktif sporcu arkadaslara öneririm. Tanidigim en özverili fizyoterapist ve yanında calisan arkadaslar da ayni sekilde cok basarili.

Erdem Hocamın güncel bilgisiyle, ilgisiyle, kliniğinin teknolojisiyle yeri ayrıdır. Çok teşekkür ederim.

Erdem Bey’den çok memnunum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Şikayetlerim de azalmaya başladı.Ben boyun ve omuz ağrılarımla alakalı gelmiştim.Elektroterapi, manipülasyon ve mobilizasyon uyguladı.Daha sonra egzersizlere başladık.İnsancıl, yumuşak ve ilgili bir terapist.

Aktif spor yapıyorum, çeştli kas sıkışmaları vs. için rehabilitasyon için gidiyorum. Çok memnunum kendisinden. Düzenli olarak gidiyorum. Danışanlarıyla ilgili ve kibar birisi. Genç ve dinamik bir danışman. İletişimi gayet güzel, şiddetle öneririm.

Sağ omuzumda sıkışma sendromum vardı, bu sebepten dolayı görüşme sağladım. Bir ara hiç iyileşmeyeceğini düşünmüştüm. Erdem Bey’in bilgisi ve şifalı elleriyle 4-5 seansta sağlığıma kavuştum. Şikayetlerim oldukça azaldı. Kendisini şiddetle herkese tavsiye ederim. Erdem Bey’den aldığım hizmet yeterli oldu.

Açıkçası Erdem Beye ilk geldiğimde çok umutsuzum. Masa başında çalıştığım için sanki ağrılarım hiç geçmeyecek gibi geliyordu.Fakat Elif Hanımla egzersize başladıktan sonra çok daha iyiye gittiğini farkettim 10 seansın sonunda geldiğim durum ilk güne göre çok daha iyiydi ve ağrılarım yok denecek kadar azaldı. Bunun için Erdem Beye ve Elif hanıma çok teşekkür ederim.

Sanırım yıllar önce denizde taş sektirirken ilk darbeyi almıştı omuz eklemim. Yıllar içerisinde ağrı ben buradayım dedi aslında ama pek ciddiye almadım. Son 1.5 senedir de sabah 5 gece 12 çalışıp hiç egzersiz yapmayınca olanlar oldu. Artık her sabah ağrıyla kalkıyordum. Son 1 ayda da arabanın yan koltuğuna bile uzanamaz hale gelmiştim. Erdem hocayla görüşüp aynı gün tedaviye başladık.
İlk 2 haftada ağrım %50 azaldı. 1. Ayın sonunda değil yan koltuk arka koltuğa uzanmaya başladım. Şimdi 2.5 ay oldu artık neredeyse hiç sıkıntım kalmadı Tam açıklık sağlandı ağrıyla uyanmıyorum. Erdem Hocamın ve Zehra Hocamın sabrı beni artistik jimnastikçi yapar mı bilemem ama güçlendireceği kesin. Başta Erdem Hocam olmak üzere benimle ilgilenen tüm ekibe teşekkür ederim.

Bir senedir çözüm bulamadığım Donuk Omuz şikayeti ile Erdem Hocaya geldim. Profosyonel ilgisi ve sabırla kolumdaki her bir kasla tek tek uğraşması neticesinde şu an omzumu kullanabiliyorum. Erdem beye İrem hanıma ve Eda hanıma tedavim boyunca gösterdikleri ilgi kolaylık ve güler yüz için çok teşekkür eder kronik eklem ve kas ağrısı çeken herkese öneririm. Sağlıklı günler dilerim..

Yorum Yapın

× WhatsApp