LENDEN- UND HALSHERNİE

Es gibt 5 Wirbel in unserem Hals und 7 in der Taille. Unter diesen Knochen gibt es Knorpelstrukturen, die als Scheiben bezeichnet werden. Die Scheiben tragen zur Beweglichkeit der Wirbelsäule bei und sorgen für eine ausgewogene Verteilung der Lasten auf die Wirbelsäule. Hals- und Lendenhernien werden durch Unterbrechung und Überlauf von Bandscheiben verursacht, die wie ein Stoßdämpfer wirken.

Wie Lenden- und Nackenhernien behandeln?

Eine große Mehrheit der Taillen- und Nackenbrüche kann ohne chirurgischen Eingriff behandelt werden. Chirurgische Eingriffe betreffen die Behandlung von sehr wenigen Patienten, insbesondere von solchen mit Lähmung. Nicht-chirurgische Behandlungsmodalitäten umfassen Arzneimitteltherapien, physikalische Therapieanwendungen (heiße Anwendungen, elektrische Ströme, Ultraschallanwendungen, Laser usw.), lokale Injektionen, Manipulationsanwendungen, Übungsphysiotherapie sind die am häufigsten verwendeten Behandlungsoptionen.

LENDEN- UND HALSHERNİE” için 40 yorum yapıldı

Aylardır yaşadığım boyun fıtığı yüzünden dayanılmaz derecede sırt ve boyun ağrılarım vardı. Erdem Hoca sayesinde birkaç seansta normal yaşantıma dönmenin yanında şikayetlerimin hepsi geçti. Erdem Hoca ve ekibine ilgileri için çok teşekkürler.

Boyun,bel fıtığı şikayetlerim ve dizlerimde ağrılarım vardı;
hastanelerin mutat fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinden bir türlü stediğim kalıcı sonuçları alamıyordum, tedaviler biraz yüzeysel kalıyordu.
Fzt Erdem YÖRÜKOĞLU Hocama bu şikayetlerle gelmiştim, hocamın uyguladığı özel manuel terapi yöntemlerini daha önce başka yerde görmediğim teknikler,daha önce hastanelerde bile görmediğim cihazlarla uygulamalar yaptı.İlk 2 seans sonrasında ağrılarımda ciddi azalma olmuştu,kendimi çok daha iyi hissediyordum.3-4 seans sonrası ağrılarımdan tamamen kurtuldum. Buradan benzer sorunlarına çözüm arayan herkese, samimi duygu ve düşüncelerimle diyorum ki: Manuel Terapi ve Fizik Tedavi Yöntemleri , beraberinde yapılan egzersiz çalışmaları için doğru adres -mütiş kariyeri ile efsanevi şifa veren dokunuşlarıyla- çok kıymetli hocam Fzt Erdem YÖRÜKOĞLU ve ekibidir.
Tüm ekibe sonsuz teşekkürler…

Erdem hocaya bel fıtığı şikayeti ile gittim. Önce manuel terapi ile başlayan tedavim sonrasında egzersizler ile devam ediyor. İlk geldiğim zamana göre ağrılarım çok azaldı. Randevu alırken veya egzersizlerim için zaman ayarlarken hiç sorun yaşamadım. Kendisine ve ekibine çok teşekkürler.

Boyun fıtığı teşhisiyle Erdem Bey’le tanışma fırsatım oldum. Daha öncesinde gittiğim doktorlar fizik tedavinin çok fazla yarar sağlamayacağını söylemişlerdi ama ben yine de denemek istedim. Boynumu hiç çeviremezken ilk seanstan itibaren ağrılarımın yüzde 80 oranında azalma oldu. Daha sonrasında düzenli olarak seanslarıma devam ettim şu anda hayatımda kafamı çevirerek, kolumu kullanarak devam edebiliyorum. Fizik tedavi ve haftada 1 egzersiz uygulandı. Erdem Bey çok yardımcı, açıklayıcı ve ilgili bir uzman. Kendisinden aldığım hizmetten, tedavilerden çok memnunum.

1.5 yıldır çektiğim bel fıtığı ağrısı için Erdem beye başvurdum. Erdem bey ile tanışmadan 2 farklı yerde fizik tedavi gördüm faydasını gördükten sonra çok kısa süre sonra bel ağrıları ve bel tutulmasını tekrar yaşadım. Erdem beyin doğru vücut analizi sonrası manuel terapilere başladık ilk terapilerden sonra belimde hissedilir rahatlama oldu. Daha sonraki süreçte ise tedaviye yönelik zayıf olan bölgeleri güçlendirmek için egzersizlere başladık Manuel terapi ve egzersiz sayesinde kendimi daha güvende hissediyorum Evde günde bir kez olmak şartı ile hareketleri devam ettiriyorum bu bütünlük sayesinde tekrar güne motive başlıyor ve güvenli bitirebiliyorum. Erdem bey iyileşmeniz için elinden geleni yapıyor profesyonel dokunuşları sonuç odaklı. Sağlık sorunu yaşayıp benim gibi farklı yerlerde zaman kaybı yaşamamanızı öneririm Erdem bey doğru adres. Teşekkürler hocam sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

Senelerdir çektiğim boyun ağrısından Erdem bey sayesinde sadece 2 ayda kurtuldum. O kadar ilgili ve güzel çalışan klinik ki anlatamam. Özellikle Elif hoca hem reformer seanslarında hem de fizik tedavi seanslarında bana çok yardımcı oldu. Asistanları Eda hanım arayıp halimi hatrımı sordu. En yakın zamanda tekrardan uğramayı ve devam etmeyi düşünüyorum. Yorum yapmayı unutmuştum ne zamandır, bu sayede de teşekkürlerimi iletiyorum.

Yaklaşık iki senedir muzdarip olduğum boyun fıtığı şikayetim için özel hastanelerin fizyoterapi bölümlerinde 15 seanslık tedavilerden sonuç alamayınca işin uzmanı Erdem Yörükoğlu’na gelme kararı aldım. İki seansta , iki senedir geçmeyen ağrılarımı sonlandırdı. Kendisi işini son derece titizlikle yapan bir profosyonel. Fazla araştırma yapıp özel hastanelerde zaman kaybetmeyin derim.

5 senedir çektiğim, ilaç ve fizik tedavinin çözüm olmadığı şiddetli sırt ve boyun ağrısı problemi ile Erdem Hocama başvurmuştum. İlk seans sonrasında ciddi bir rahatlama oldu. Omurgamdaki basınç azaldı. Tedavi birkaç aşamadan oluşuyor. Hocamız kombine bir tedaviyle omurgadaki baskıyı azaltmayı hedefliyor. Ortada ciddi bir emek var. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sonrası seansları iple çekiyorum. Emeğinize sağlık.

Erdem Hoca’ya sırt boyun bölgesi ağrılarım sebebiyle gittim. İlk gittiğim dönemde ağrılarımdan aşırı derecede muzdariptim. Ancak ilk seanstan itibaren farkı görmeye, acılarımın dinmeye başladığına tanık oldum. Merkezde her türlü cihaz var ve gittiğinizde bunların hepsi kullanılıyor, bu anlamda hastaların tedavisi için hiç bir masraftan kaçınılmamış. Personel çok pozitif ve yardımsever olunca kurumun kalitesi tamamlanmış oluyor. Şu ana kadar 3-4 seans gittim ve ağrılarımın dinmesi her anlamda hayatıma katkıda bulundu. İnşallah tedavi tamamlandığında daha da iyi bir durumda olmayı umuyorum. Erdem Hoca ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Benim boyun ve sırtımda gün içerisinde sürekli ağrılarım vardı.Çeşitli kliniklerde tedavi oldum fakat ağrılarıma çözüm olmamıştı. İnternette araştırma yaparken Erdem beyin sayfasını gördüm randevu aldım ağrılarımla ilgili durumumu anlattıktan sonra ilk seans tedavimi aldım ilk seansta bile çekilmez ağrılarımda hafifleme oldu sonrasında 4 seans daha aldım inanın o kadar iyiyim ki artık sadece aylık kontrol sürecine girdik kesinlikle tavsiye ederim keşke daha önce Erdem beye gitmiş olsaydım bu zamana kadar boşuna yaşam kalitemi düşürmüşüm Erdem beye ve bu süreçte yardımcı olan bütün ekibe teşekkür ederim.

Migren kaynaklı şiddetli başağrıları ve boyun düzleşmesi nedeniyle tarif bile edemediğim ağrılardan dolayı Erdem hocama başvurdum. İlk görüşmemizde profesyonelliği ile vücudumu tahlil edip,ağrı nedenlerimi belirledi. Benim sadece boyun ağrım geçecek umuduyla geldiğim klinikte tüm vücudumda oluşan yoğun spor geçmişimle ilgili tüm şikayetlerim bir bir yok oldu. Şu an 5. seansım; sırt, bel, baş ve ağrılarımda ciddi oranda azalma var. Doktor tavsiyesiyle kullandığım, yan etkileri çok olan ilaçları artık içmiyorum. Artık hocamla ağrı nerde gibi bir diyaloğumuz yok çünkü o zaten eliyle ağrının kaynağını bulup çözüyor. Erdem hocama ve tititizlikle çalışan tüm ekibine teşekkürler.
Bu arada yaşadığımız salgın döneminde markete bile gitmeyen ben, temizliğinden ve aldığı önlemlerden dolayı gözü kapalı hocama güveniyor, seanslarımı aksatmıyorum.

Yaklaşık 8 yıldır geçmeyen ağrılarım vardı. Boyun ve omuz bölgelerindeki ağrılarda Erdem Beyle tedaviye başladık.2. seanstan itibaren ağrılarım geçti. Yıllarca çektiğim ağrılar 4. Seansım itibariyle tamamen geçti.
Seansların tam saatinde başlaması, kliniğin temizliği , hastalara verdikleri özen ve personellerin bana yaklaşımları üst düzeydeydi.
Gösterilen ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim.
Saygılarımla…

Yoğun boyun ve sırt ağrısı dolayısıyla her gün çektiğim baş ağrısı sebebiyle geldiğim sevgili Erdem Hocamızın tedavileri sonucu şikayetlerimden kurtuldum. Ayrıca pandemi dönemi sebebiyle artan kilolar ve hantallaşan vücut proporsiyonuda düzeltmek için önerdiği hareketler ve spor için kendisine müteşekkirim. Sonsuz teşekkürlerimle, iyi ki varsınız.

Merhaba ben 47 yaşındayım. Yıllardır masa başı işte çalışıyorum.Tabi yoğun çalışma nedenlerim ile kendime hiç vakit ayıramadım spor yapmadım. Hayatım sabah iş aksam ev işi çocuklar oldu. Tabi haliyle sıkıntılarım yillar sonra açığa çıktı. Bel boyun sırt agrıları geçmek bilmedi. En sonunda is arkadaslarımın tavsiyesi üzerine Osteopat Erdem Bey’e gittim. Sihirli elleriyle yılların bana katığı ağrılarımı sadece 4 seansla geçirdi. Beni psikolojik olarak da rahatlattı. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum

Uzun süredir var olan bel fıtığı, boyun fıtığı, omuzda yırtık, dizde kıkırdak kaybı vs. fiziksel sıkıntılara sahibim. Dönem dönem çok şiddetli tutulma ve ağrılar yaşamaktayım. En son geçirdiğim bir ameliyat sonrası oluşan yoğun bel ve sırt ağrıları sebebiyle Savaş ve Erdem hocalarımın ilk başladığımız gün eğilip doğrulamazken, daha ilk seans sonrası ayakkabımı kendim bağlayıp çıktım klinikten. Erdem hoca sadece ağrıyı kesmeye yönelik tedavi uygulamaz, sonrası için güçlendirme egzersizleri, beslenme ve takviye önerileri gibi bütünsel çalışır. İşini bu denli özenli ve düzgün yapan hocaların çoğalması ve Erdem hocanın işine olan saygısını ve kendini yetiştirmeye gösterdiği azmi tüm meslektaşlarının örnek alması dileklerimle, herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Yorum Yapın

× WhatsApp