RÜCKENSCHMERZEN

Wir können die Schmerzen im unteren Rücken als Taillenbelastung und Haltungsstörungen erklären, die die Taillenmuskulatur, die Bänder und die Gelenke schädigen.

Rückenschmerzen sollten als die häufigste Art von Schmerz nach Kopfschmerzen in der Welt betrachtet werden und auf die Gesundheitsprobleme hinweisen, die ebenso wichtig sind wie die Störung der Arbeit und des sozialen Lebens der Person.

Tut dein Rücken weh? Lindert der Schmerz nach der Ruhepause? Oder wird es durch die geringste Bewegung verschlimmert, und Ihr Rücken ist gesperrt. „Lendenhernien“ fällt ein, wenn es um Rückenschmerzen geht, aber der zweithäufigste Schmerz auf der Welt nach Kopfschmerzen kann durch andere Ursachen verursacht werden.

Wir können die Schmerzen im unteren Rücken als Taillenbelastung und Haltungsstörungen erklären, die die Taillenmuskulatur, die Bänder und die Gelenke schädigen. Lendenschmerzen werden durch körperliche Aktivität verschlimmert und die Linderung von Schmerzen gilt als eines der häufigsten Symptome. Die Intensität von Kreuzschmerzen kann mit täglichen Aktivitäten wie Bücken, Stehenbleiben und Gehen steigen. Rückenschmerzen sind eines der wichtigsten Gesundheitsprobleme, von denen 75 bis 85% der Bevölkerung in ihrem gesamten Leben betroffen sind.

Ursachen für Rückenschmerzen?

Es gibt viele Ursachen für Rückenschmerzen. Tuberkulose, Krankheiten wie Brucellose, Osteoporose; Verkalkung, Ausbreitung an anderen Orten oder durch das Rückgrat selbst hervorgerufene Krebserkrankungen sind eine der Haupterkrankungen, die Rückenschmerzen verursachen. Einer der Gründe für Rückenschmerzen ist die Ausbreitung von Organerkrankungen wie Magen, Leber und Nieren bis zur Taille. Einige Ursachen für Rückenschmerzen sind psychologisch und sollten eingehend untersucht werden.

Wer hat Rückenschmerzen?

Rückenschmerzen, am häufigsten im Alter von 35 bis 45 Jahren, treten bei Männern und Frauen gleichermaßen auf. Die Häufigkeit von Schmerzen im unteren Rückenbereich nimmt bei Frauen über 60 Jahren zu. Übermäßige Gewichtszunahme, Schwangerschaft, langandauernde Situationen, hochhackige Schuhe für lange Zeit und der Längenunterschied in beiden Beinen können als Ursachen für Rückenschmerzen angesehen werden. Die Berufe, die Rückenschmerzen verursachen, sind die Langstreckenfahrer, diejenigen, die die vibrierende Erdbohrmaschine verwenden, die Schwerlastheber, der Langzeithocker und die Arbeiter, die auf dem Stuhl sitzen müssen.

Die Ursache von Kreuzschmerzen sollte ermittelt werden. Die Gründe für typische Rückenschmerzen können wie folgt aufgeführt werden;

  • angeborene Anomalien
  • Traumatische Ursachen (Wirbelsäulenbrüche oder -verschiebungen)
  • Taillenbelastung, Haltungsstörungen, Lendenhernie
  • Lendenschmerzen durch Verkalkung der Lendenwirbelsäule
  • Erkrankungen der Lendenwirbelsäule wie Tuberkulose und Brucellose
  • Osteoporose, Knochenerweichung
  • Krebserkrankungen (Ausbreitung an anderer Stelle oder durch die Wirbelsäule selbst verursacht)
  • Lendenschmerzen aufgrund der Ausbreitung von Organstörungen wie Magen, Leber und Nieren in die Lendengegend
  • Psychogene Rückenschmerzen
  • Erfolglose Lumbaloperation (starke Schmerzen in der Taille oder an den Beinen nach einer nicht erfolgten Lendenoperation).

RÜCKENSCHMERZEN” için 48 yorum yapıldı

Belim kilitlenmişti 5 gün boyunca ağrılarım çok fazlaydi. Yemedigim iğne kalmadi. Ancak hic faydası olmadı. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Erdem beye gittim. 1. Seanstan hemen sonra ağrılarım azaldı .2. seanstan sonra ise tamamen iyileştim. Çok profesyonel ve çok özenliler. Erdem bey ve ekibine çok teşekkür ederim.

1.5 yıldır çektiğim bel fıtığı ağrısı için Erdem beye başvurdum.Erdem bey ile tanışmadan 2 farklı yerde fizik tedavi gördüm faydasını gördükten sonra çok kısa süre sonra bel ağrıları ve bel tutulmasını tekrar yaşadım .Erdem beyin doğru vücut analizi sonrası manuel terapilere başladık ilk terapilerden sonra belimde hissedilir rahatlama oldu .Daha sonraki süreçte ise tedaviye yönelik zayıf olan bölgeleri güçlendirmek için egzersizlere başladık Manuel terapi ve egzersiz sayesinde kendimi daha güvende hissediyorum Evde günde bir kez olmak şartı ile hareketleri devam ettiriyorum bu bütünlük sayesinde tekrar güne motive başlıyor ve güvenli bitirebiliyorum.Erdem bey iyileşmeniz için elinden geleni yapıyor profesyonel dokunuşları sonuç odaklı.Sağlık sorunu yaşayıp benim gibi farklı yerlerde zaman kaybı yaşamamanızı öneririm Erdem bey doğru adres .Teşekkürler hocam sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

Erdem bey gördüğüm en harika fizyoterapist iş ahlakı, tedavi planlaması harika yanındaki çalışma arkadaşları özenle seçilmiş müthiş insanlar hepinize sonsuz teşekkürler .

Ben çok memnunum Erdem Bey ve ekibinden, çok güzel ilgilendiler.Başta gittiğim ve şu anki süreçte çok farklılık var. Annemi de Erdem Bey’e getiriyorum. Ben arazide düştüm, sol omzumda kırık ve çatlak vardı. Yüzük parmağım kırıktı, kireçlenme vardı. Erdem hocaya geldiğimde avucumu kapatamıyordum. Bıçak, çatal, kalem kullanmıyordum ama şu an ağrılar olmasına rağmen avucumu kapatabiliyorum. Hem tedavi hem egzersize devam ediyoruz. Danışanıyla ilgisi, bilgilendirmesi her yönüyle memnunum ben kendisinden. Herkese de tavsiye ederim. Ekibi de çok ilgili.

Bel ve sırt ağrısı için gittiğim Erdem Hoca kısa süre içerisinde sorunlarımı gidermeme yardımcı oldu

20 yaşındayken bilinçsizce spor yapmam sonucu bel fıtığı oldum mr sonucumu gören doktorun tepkisini hala hatırlarım. Yıllar içerisinde klasik 3-4 kere geleneksel fizik tedavi merkezlerine gittim çeşitli doktorlara göründüm. Aylarca yürüyemediğim haftalarca bel ve kalça ağrıları çektiğim oldu. Hangi doktora gitsem spor yapamazsın sadece yürüyüş diyordu. Yıllar boyunca spordan uzaklaştım ve kilo aldım. Klasik bir tabir olacak ama erdem hocayla tanıştıktan sonra hayatım değişti. 4 ay yoğun bir tedavi ve pilates eğitimi aldım vücudumu tanıdım neleri yapmam ve yapmamama dair çok önemli şeyler öğrendim. La onaya eğilirken bile beli tutulan haftalarca ağrı çeken benim gibi ağır ve ileri seviye fıtık hastalığı olan bir insanı tekrar hayata döndürdü. Sayesinde eskisi gibi boks yapabilir halı saha maçı yapabilir duruma geldim. Günlük hayatımda uzun yürüyüşler yapabiliyorum artık ve eskisi gibi bel ağrılıra kalça ağrıları çekmiyorum. Ve en önemlisi kendisinin tedavisinin kalıcı olabilmesi için bana gerekli egzersizleri öğretmesi oldu. Yaptığı tedavilerin sonunda günlük yaşantımda haftada 3-4 kere göstermiş olduğu egzersizleri yapıyorum bu sayede yapmış olduğu tedavi kalıcı oldu. Sayesinde spora döndüm 12 kilo verdim kendimle tekrar barıştım yoğun bir şekilde spor yapabiliyorum dayanıklılığım arttı. Bazen egzersizleri boşladığımda yoğun spor sonrası sırt ağrılarım olabiliyor onları da tek seansta çözüyor 2-3 ayda bir gitmem yeterli oluyor. Egzersizleri boşlamasam ona da gerek olmaz aslında. Öz geçmişi yapmış olduğu kariyer bilgisi birikimi ve donanımı ise tartışılmaz. Klinikte herkes güler yüzlü pozitif kibar ve saygılı. Klinik tertemiz. Hocanın kişiliği ise 10 numara gayet mütevazi konuşkan sosyal ve kibar işine saygısı ve özeni 10 numara. Çevremde de herkese öneriyorum bir kaç arkadaşımı yönlendirdim onlar da çok memnun kaldı. Herşey için çok teşekkür ederim erdem hocam. Sizin gibi işini hakkıyla yapan saygıdeğer insanların ülkemizde her meslek kolunda her alanda artması dileğiyle.

Sevgili Erdem hocam elleriniz sihirli adeta. Kurumunuz çalışanlarının ilgisi sizin deneyiminiz skolyozlu belimi yeniden doğmuş gibi yaptı. İnsan manuel terapinizin müdavimi olabilir. Sonsuz teşekkürler….

Ben çok memnun kaldım, ağrılarım geçti.Manuel terapi yapıldı.Kendisini tv programından gördüm, sonrasında araştırıp yorumlara baktım.Manuel terapisi çok iyi geldi.Kendisine teşekkür ederim, çok ilgili bir fizyoterapist.

Belimde bir ağrı vardı, fizik tedavi yapıdı.Çok memnun kaldım.İnternetten araştırarak gittim.3.seanstan sonra çözüm buldum.Hala da gidiyorum, spor için kaslarımı güçlendiriyorum.

5 gün önce geldiğimde bel fıtığım sebebiyle bel kısmım, iki bacağım kütük gibiydi ilk seanstan itibaren müthiş bir rahatlama hissettim Erdem Hoca ve ekibine teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim.

Tamamen tutulmuş belim ve sırtımdan dolayı geldiğim her seanstan belimi, sırtımı, başımı, boynumu ve omuzlarımı tamamen rahatlayarak ayrıldım. Sırt ağrılarım ise tamamen geçti. En son seansıma ise hiç doğrultamadığım belim için geldim ve inanılmaz şekilde rahatladım. İki büklüm geldiğim seanstan koşarak çıkabiliyorum. Erdem Bey ve ekibine sonsuz teşekkür ederim.

Bir süredir yoğun bir şekilde yaşadığım bel ağrılarım için tedavi ile birlikte Zehra Hocamın koordinesinde Pilates yapmaya başladım. Çok faydasını gördüm. Yaşadığım ağrılar çok hafifledi,Kliniktekilerin ilgisi ve öğreticiliği muazzam. Yardımları ve destekleri için herkese çok teşekkür ederim.

Gerçekten çok memnun kaldım sadece 2 seans gittim ağrılarım geçti Erdem bey sayesinde.Zehra hanımada çok teşekür ediyorum.

Bir süredir yoğun bir şekilde yaşadığım bel ağrılarım için Erdem Beye başvurdum.Erdem Hoca ve Zehra Hocamın koordinesinde Pilates yapmaya başladım. Çok faydasını gördüm. Yaşadığım ağrılar çok hafifledi, Erdem Hocamı
ve Zehra Hocamın ilgisi ve öğreticiliği muazzam. Yardımları ve destekleri için ikisinede çok teşekkür ederim.

NU…
Çok şiddetli bel ağrısı şikayetiyle geldim. Her yerim tutulmuştu. Erdem Hocanın tedavisinin ardından ağrılarımda ciddi azalma oldu. Şimdi daha rahat hissediyorum. Bel ağrısı şikayeti olan herkese öneririm…

Çok şiddetli bel ağrısı şikayetiyle geldim. Her yerim tutulmuştu. Erdem Hocanın tedavisinin ardından ağrılarımda ciddi azalma oldu. Şimdi daha rahat hissediyorum. Bel ağrısı şikayeti olan herkese öneririm…

Erdem Hocama gelmeden önce belimde çok ağrım vardı. Erdem Hocanın tedavileri sonrasında ağrı nedir unuttum. Çok memnunum.

Yorum Yapın

× WhatsApp