LUMBAR AND NECK HERNIA

There are 5 vertebrae in our neck and 7 in the waist. Among these bones, there are cartilage structures called disc. The discs contribute to the mobility of the spine, as well as a balanced distribution of the loads on the spine. Neck and lumbar hernias are caused by disruption and overflow of discs which are acting like a shock absorber.

How to treat back and neck hernia?

A large majority of waist and neck hernias can be treated without the need for surgical intervention. Surgical operations are involved in the treatment of very few patients, especially those with paralysis. Non-surgical treatment modalities include drug therapies, physical therapy applications (hot applications, electric currents, ultrasound applications, laser etc.), local injections, manipulation applications, exercise physiotherapy are the most frequently used treatment options.

LUMBAR AND NECK HERNIA” için 27 yorum yapıldı

1.5 yıldır çektiğim bel fıtığı ağrısı için Erdem beye başvurdum. Erdem bey ile tanışmadan 2 farklı yerde fizik tedavi gördüm faydasını gördükten sonra çok kısa süre sonra bel ağrıları ve bel tutulmasını tekrar yaşadım. Erdem beyin doğru vücut analizi sonrası manuel terapilere başladık ilk terapilerden sonra belimde hissedilir rahatlama oldu. Daha sonraki süreçte ise tedaviye yönelik zayıf olan bölgeleri güçlendirmek için egzersizlere başladık Manuel terapi ve egzersiz sayesinde kendimi daha güvende hissediyorum Evde günde bir kez olmak şartı ile hareketleri devam ettiriyorum bu bütünlük sayesinde tekrar güne motive başlıyor ve güvenli bitirebiliyorum. Erdem bey iyileşmeniz için elinden geleni yapıyor profesyonel dokunuşları sonuç odaklı. Sağlık sorunu yaşayıp benim gibi farklı yerlerde zaman kaybı yaşamamanızı öneririm Erdem bey doğru adres. Teşekkürler hocam sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

Senelerdir çektiğim boyun ağrısından Erdem bey sayesinde sadece 2 ayda kurtuldum. O kadar ilgili ve güzel çalışan klinik ki anlatamam. Özellikle Elif hoca hem reformer seanslarında hem de fizik tedavi seanslarında bana çok yardımcı oldu. Asistanları Eda hanım arayıp halimi hatrımı sordu. En yakın zamanda tekrardan uğramayı ve devam etmeyi düşünüyorum. Yorum yapmayı unutmuştum ne zamandır, bu sayede de teşekkürlerimi iletiyorum.

Yaklaşık iki senedir muzdarip olduğum boyun fıtığı şikayetim için özel hastanelerin fizyoterapi bölümlerinde 15 seanslık tedavilerden sonuç alamayınca işin uzmanı Erdem Yörükoğlu’na gelme kararı aldım. İki seansta , iki senedir geçmeyen ağrılarımı sonlandırdı. Kendisi işini son derece titizlikle yapan bir profosyonel. Fazla araştırma yapıp özel hastanelerde zaman kaybetmeyin derim.

5 senedir çektiğim, ilaç ve fizik tedavinin çözüm olmadığı şiddetli sırt ve boyun ağrısı problemi ile Erdem Hocama başvurmuştum. İlk seans sonrasında ciddi bir rahatlama oldu. Omurgamdaki basınç azaldı. Tedavi birkaç aşamadan oluşuyor. Hocamız kombine bir tedaviyle omurgadaki baskıyı azaltmayı hedefliyor. Ortada ciddi bir emek var. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sonrası seansları iple çekiyorum. Emeğinize sağlık.

Erdem Hoca’ya sırt boyun bölgesi ağrılarım sebebiyle gittim. İlk gittiğim dönemde ağrılarımdan aşırı derecede muzdariptim. Ancak ilk seanstan itibaren farkı görmeye, acılarımın dinmeye başladığına tanık oldum. Merkezde her türlü cihaz var ve gittiğinizde bunların hepsi kullanılıyor, bu anlamda hastaların tedavisi için hiç bir masraftan kaçınılmamış. Personel çok pozitif ve yardımsever olunca kurumun kalitesi tamamlanmış oluyor. Şu ana kadar 3-4 seans gittim ve ağrılarımın dinmesi her anlamda hayatıma katkıda bulundu. İnşallah tedavi tamamlandığında daha da iyi bir durumda olmayı umuyorum. Erdem Hoca ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Benim boyun ve sırtımda gün içerisinde sürekli ağrılarım vardı.Çeşitli kliniklerde tedavi oldum fakat ağrılarıma çözüm olmamıştı. İnternette araştırma yaparken Erdem beyin sayfasını gördüm randevu aldım ağrılarımla ilgili durumumu anlattıktan sonra ilk seans tedavimi aldım ilk seansta bile çekilmez ağrılarımda hafifleme oldu sonrasında 4 seans daha aldım inanın o kadar iyiyim ki artık sadece aylık kontrol sürecine girdik kesinlikle tavsiye ederim keşke daha önce Erdem beye gitmiş olsaydım bu zamana kadar boşuna yaşam kalitemi düşürmüşüm Erdem beye ve bu süreçte yardımcı olan bütün ekibe teşekkür ederim.

Migren kaynaklı şiddetli başağrıları ve boyun düzleşmesi nedeniyle tarif bile edemediğim ağrılardan dolayı Erdem hocama başvurdum. İlk görüşmemizde profesyonelliği ile vücudumu tahlil edip,ağrı nedenlerimi belirledi. Benim sadece boyun ağrım geçecek umuduyla geldiğim klinikte tüm vücudumda oluşan yoğun spor geçmişimle ilgili tüm şikayetlerim bir bir yok oldu. Şu an 5. seansım; sırt, bel, baş ve ağrılarımda ciddi oranda azalma var. Doktor tavsiyesiyle kullandığım, yan etkileri çok olan ilaçları artık içmiyorum. Artık hocamla ağrı nerde gibi bir diyaloğumuz yok çünkü o zaten eliyle ağrının kaynağını bulup çözüyor. Erdem hocama ve tititizlikle çalışan tüm ekibine teşekkürler.
Bu arada yaşadığımız salgın döneminde markete bile gitmeyen ben, temizliğinden ve aldığı önlemlerden dolayı gözü kapalı hocama güveniyor, seanslarımı aksatmıyorum.

Yaklaşık 8 yıldır geçmeyen ağrılarım vardı. Boyun ve omuz bölgelerindeki ağrılarda Erdem Beyle tedaviye başladık.2. seanstan itibaren ağrılarım geçti. Yıllarca çektiğim ağrılar 4. Seansım itibariyle tamamen geçti.
Seansların tam saatinde başlaması, kliniğin temizliği , hastalara verdikleri özen ve personellerin bana yaklaşımları üst düzeydeydi.
Gösterilen ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim.
Saygılarımla…

Yoğun boyun ve sırt ağrısı dolayısıyla her gün çektiğim baş ağrısı sebebiyle geldiğim sevgili Erdem Hocamızın tedavileri sonucu şikayetlerimden kurtuldum. Ayrıca pandemi dönemi sebebiyle artan kilolar ve hantallaşan vücut proporsiyonuda düzeltmek için önerdiği hareketler ve spor için kendisine müteşekkirim. Sonsuz teşekkürlerimle, iyi ki varsınız.

Merhaba ben 47 yaşındayım. Yıllardır masa başı işte çalışıyorum.Tabi yoğun çalışma nedenlerim ile kendime hiç vakit ayıramadım spor yapmadım. Hayatım sabah iş aksam ev işi çocuklar oldu. Tabi haliyle sıkıntılarım yillar sonra açığa çıktı. Bel boyun sırt agrıları geçmek bilmedi. En sonunda is arkadaslarımın tavsiyesi üzerine Osteopat Erdem Bey’e gittim. Sihirli elleriyle yılların bana katığı ağrılarımı sadece 4 seansla geçirdi. Beni psikolojik olarak da rahatlattı. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum

Uzun süredir var olan bel fıtığı, boyun fıtığı, omuzda yırtık, dizde kıkırdak kaybı vs. fiziksel sıkıntılara sahibim. Dönem dönem çok şiddetli tutulma ve ağrılar yaşamaktayım. En son geçirdiğim bir ameliyat sonrası oluşan yoğun bel ve sırt ağrıları sebebiyle Savaş ve Erdem hocalarımın ilk başladığımız gün eğilip doğrulamazken, daha ilk seans sonrası ayakkabımı kendim bağlayıp çıktım klinikten. Erdem hoca sadece ağrıyı kesmeye yönelik tedavi uygulamaz, sonrası için güçlendirme egzersizleri, beslenme ve takviye önerileri gibi bütünsel çalışır. İşini bu denli özenli ve düzgün yapan hocaların çoğalması ve Erdem hocanın işine olan saygısını ve kendini yetiştirmeye gösterdiği azmi tüm meslektaşlarının örnek alması dileklerimle, herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

Yorum Yapın

× WhatsApp