SHOULDER PAIN

The most common cause of shoulder pain is muscles, tendons, and other soft tissue damage. This occurs as a result of the impacts on the area, reverse movements or overloading the shoulder. Pain in the neck area of ​​the nerve compression can hit the shoulder. Among the more serious causes of shoulder pain; There are problems in some organs in the spinal cord, heart, lung and stomach region.

Collarbone Fracture: Blowing or falling on the collarbone may cause fracture of the bone.

Bursitis: Swelling and stiffness of the ‘bursa’ sac found on the joints that acts as a cushion may cause shoulder pain.

Scapula Fracture: A shoulder blade fracture may cause severe pain in the shoulder. The shoulder blade needs a strong impact to break.

Forced Tendons: Tendons supporting the shoulder, called the ‘rotator cuff’, may be hurt by heavy lifting, exercises, in particular sports involving the throwing of something. As a result, pain can occur when the shoulder is moved.

Shoulder Separation: The bond between the bridge bone (clavicle) and the scapula may be stretched or torn as a result of the impact.

Spinal Injury: Injuries from the head and spine can cause pain in the shoulders. These pains are usually accompanied by muscle spasms in the shoulder and neck.

Did you like this? Share it!

SHOULDER PAIN” için 24 yorum yapıldı

Erdem Hoca ile 2015 senesinde omzumdaki sıkışma problemi sebebiyle tanistim. Kendisini bir arkadaşım onerene kadar yaklaşık 1 bucuk sene boyunca omzum icin gitmedigim yer kalmamisti ve hiç bir hekim-terapist omzuma çözüm bulamamisti. Erdem Hoca ile geçirdiğim 2-3 aylık tedavide omzum her gecen gun iyiye gitti ve beni eski sagligima kavuşturdu. Suan aktif olarak fitness ve tenis yapmaktayım, aylık olarak kendisine gorunuyorum ve tum aktif sporcu arkadaslara öneririm. Tanidigim en özverili fizyoterapist ve yanında calisan arkadaslar da ayni sekilde cok basarili.

Erdem Hocamın güncel bilgisiyle, ilgisiyle, kliniğinin teknolojisiyle yeri ayrıdır. Çok teşekkür ederim.

Erdem Bey’den çok memnunum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Şikayetlerim de azalmaya başladı.Ben boyun ve omuz ağrılarımla alakalı gelmiştim.Elektroterapi, manipülasyon ve mobilizasyon uyguladı.Daha sonra egzersizlere başladık.İnsancıl, yumuşak ve ilgili bir terapist.

Aktif spor yapıyorum, çeştli kas sıkışmaları vs. için rehabilitasyon için gidiyorum. Çok memnunum kendisinden. Düzenli olarak gidiyorum. Danışanlarıyla ilgili ve kibar birisi. Genç ve dinamik bir danışman. İletişimi gayet güzel, şiddetle öneririm.

Sağ omuzumda sıkışma sendromum vardı, bu sebepten dolayı görüşme sağladım. Bir ara hiç iyileşmeyeceğini düşünmüştüm. Erdem Bey’in bilgisi ve şifalı elleriyle 4-5 seansta sağlığıma kavuştum. Şikayetlerim oldukça azaldı. Kendisini şiddetle herkese tavsiye ederim. Erdem Bey’den aldığım hizmet yeterli oldu.

Açıkçası Erdem Beye ilk geldiğimde çok umutsuzum. Masa başında çalıştığım için sanki ağrılarım hiç geçmeyecek gibi geliyordu.Fakat Elif Hanımla egzersize başladıktan sonra çok daha iyiye gittiğini farkettim 10 seansın sonunda geldiğim durum ilk güne göre çok daha iyiydi ve ağrılarım yok denecek kadar azaldı. Bunun için Erdem Beye ve Elif hanıma çok teşekkür ederim.

Sanırım yıllar önce denizde taş sektirirken ilk darbeyi almıştı omuz eklemim. Yıllar içerisinde ağrı ben buradayım dedi aslında ama pek ciddiye almadım. Son 1.5 senedir de sabah 5 gece 12 çalışıp hiç egzersiz yapmayınca olanlar oldu. Artık her sabah ağrıyla kalkıyordum. Son 1 ayda da arabanın yan koltuğuna bile uzanamaz hale gelmiştim. Erdem hocayla görüşüp aynı gün tedaviye başladık.
İlk 2 haftada ağrım %50 azaldı. 1. Ayın sonunda değil yan koltuk arka koltuğa uzanmaya başladım. Şimdi 2.5 ay oldu artık neredeyse hiç sıkıntım kalmadı Tam açıklık sağlandı ağrıyla uyanmıyorum. Erdem Hocamın ve Zehra Hocamın sabrı beni artistik jimnastikçi yapar mı bilemem ama güçlendireceği kesin. Başta Erdem Hocam olmak üzere benimle ilgilenen tüm ekibe teşekkür ederim.

Bir senedir çözüm bulamadığım Donuk Omuz şikayeti ile Erdem Hocaya geldim. Profosyonel ilgisi ve sabırla kolumdaki her bir kasla tek tek uğraşması neticesinde şu an omzumu kullanabiliyorum. Erdem beye İrem hanıma ve Eda hanıma tedavim boyunca gösterdikleri ilgi kolaylık ve güler yüz için çok teşekkür eder kronik eklem ve kas ağrısı çeken herkese öneririm. Sağlıklı günler dilerim..

Yorum Yapın

× WhatsApp