ORTHOPEDIC

MANUAL THERAPY (OMT)

Manual therapy is a branch of science that has taken its place in modern medicine and dates back to historical Hippocrates.

Manual therapy techniques are applied by physiotherapists as a complementary treatment method. Combined with physical therapy methods and techniques, it prevents unnecessary surgeries and improves quality of life.

The basic principle is that when our body works like a machine, it is degenerated by the result of its own weight and the strategy of defeating gravity as well as the traumas that disrupt the body’s integrity while performing daily life movements, sometimes by performing the effects of the muscles that produce power.

While this degeneration does not initially make structural changes in our body integrity, long-term repetitions of the same mechanisms sometimes cause structural defects (such as calcifications, hernias, muscle tears and deformities).

At this point, the manual therapist reveals both impaired functioning and, if possible, they are health professionals who plan and maintain the health of the individual by planning the treatment methods that will correct the disorder.

The manual therapist uses the power mechanisms that the body develops as well as his hands while applying the treatment methods. That is, it does not use an external drug, device or electrical method. Because the problem is already related to the pain that occurs as a result of the pathological movements of our body. With this reference, when we correct the disorder, our bodies will use natural painless movement mechanisms. At the same time, although the problem is revealed with manual therapy methods, it will play a training role for the patient not to repeat the pain by regulating the lifestyle of the person.

What is the advantage of manual therapy over other treatments?

 • It provides the opportunity to recover in a shorter time than other treatments,
 • Most of the pain can be relieved even in a single session,
 • Success rate is very high,
 • Provides a fast and effective solution as direct applications are made to the problem area,
 • Practically used in evidence-based medicine and clinical information,
 • Does not require any drug use, it is completely natural,
 • No side effects.

In which diseases is effective?

 • Waist disorders; lumbar hernia, facet joint blockages, canal narrowing, waist shift,
 • Neck discomfort; neck hernia, neck flattening, facet joint problems, neck-related headache,
 • Shoulder problems; Muscle tear, Frozen shoulder, Impingement syndrome,
 • Elbow problems; Extensorendinitis (Tennis elbow), Flexionendinitis (golfer’s elbow), ulnar nerve entrapment neuropathy,
 • Wrist problems; Carpal tunnel syndrome, Dequervaintenosinovitis, dupuytren contracture
 • Hip problems; Hip dislocation, Priformis syndrome, Coxarthrosis, Hip replacement,
 • Knee disorders; Meniscus tears, anterior-lateral-posterior cruciate ligament ruptures, rehabilitation after knee replacement, chondormalazipatella, genuvarum-valgum-rekurvatum problems,
 • Ankle discomfort; heel spur, halluxosvalgus, tarsal tunnel syndrome, morton syndrome-neuroma,
 • Post-fracture rehabilitation: Special limitation techniques.

ORTHOPEDIC MANUAL THERAPY (OMT)” için 23 yorum yapıldı

Öncelikle Erdem hocam ve Kübra hocam olmak üzere tüm çalışan arkadaşlara güler yüzlü saygılı davranışları ve beni tekrar ağrısız ve sağlıklı bir hayata kavuşturdukları için çok teşekkür ediyorum. Sevgiyle kalın…

Çok memnunum Zehra hocamdan hem tedavi hemde psikolojik olarak klinikçe çok destek oldular. Bugüne kadar gittiğim fizik tedavi merkezlerinden en çok verim aldığım tek adres. Teşekkürler…

Bir ankilozon spondilit hastası olarak erdem yörükoğlu sağlık polikliniğinde öncelikle gerek sekretarya da Eda hanımın güler yüzü gerekse Erdem Beyin uygulamaları ve gerekse plates kısmında Zehra Teke hanımın büyük gayretleri ve sonunda sizin için sizden daha fazla gayret göstermeye çalışan bu insanlar sayesinde dinen ağrılarım artan hareket kabiliyetim ile yaşadığım değişim için ne kadar teşekkür etsem azdır. iyi ki varsınız…

Yoğun ağrılarla randevu aldığım klinikte 2 seans sonrasında tamamen ağrılarımdan kurtuldum .Çok memnunum.Yakın zamanda pilatese başlamayı düşünüyorum.Erdem Beye ve ekibine teşekkür ediyorum.

Uzun yıllar üst düzey yüksek bir performansla spor yaptım. Bir çok kez sakatlık ve ameliyat geçirdim, yani çoğu yerde doktor ve tedavi tecrübelerim oldu. Sporcu sakatlığı ve tedavisinde maalesef ülkemizde başarılı sonuçlar veren doktor ve ekibi çok nadir bulunuyor. Bunca yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak hem sakatlığın teşhisinde hem de daha sonrasındaki tedavi sürecinde Savaş Kudaş hocam ve ekibi çok tecrübeliler. Daha önceden de Savaş hocam ve ekibiyle bir kaç defa tedavi sürecimiz olmuştu ve hepsinden iyileşmiş ve memnun bir şekilde ayrılmıştım. Son olarak ağır bir omuz sakatlığı geçirdim. Fizyoterapist Erdem hocam ve ekibiyle uzun ama verimli bir tedavi süreci sonunda iyileştim. Tüm çalışan ekip tecrübeli, güler yüzlü hastalarıyla ilgi ve alakalı olarak işini en iyi şekilde insanlara değer vererek yapıyorlar. Tüm çalışan ekibe bu güzel tedavi sürecinde gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok çok teşekkür ediyorum. İşini en iyi ve doğru yapan bu güzel insanlara minnettarım.

Gördüğüm tedaviden o kadar memnun kaldım ki herkese önerdim. Muhakkak ayda bir kontrol için tedaviye gelmeyi düşünüyorum. Tüm çalışanlar tek tek işlerinde çok iyiler.
Hepinize teşekkür ediyorum.
Özellikle Eda Hanım’ın ‘sizi biraz bekletelim’ deyişini çok özleyeceğim…

Erdem hocamın Ankara daki muayenehanesinde uyguladığı Manuel terapi tedavisi ile yürümekte zorlanırken şükür belimdeki ağrıdan kurtuldum. Ayrıca kuru iğne tedavisi ile vücudumdaki sinirlerde rahatlama oldu ve egzersiz programı ile ağrılardan kurtuldum. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum

Kızım Sude’nin jimnastikte ki başarısı üzerine Ankara’nın bir kulübüne transfer oldu. Ancak beklenilmeyen sakatlığı nedeni sonrası o kulüp bizle hiç ilgilenmedi. Savaş hocamla tanıştık. Kimse teşhis koyamadı ama hocam tanığı koydu. Teşhis sonucu tedavi ve iyileşme sonrası dünyalar bizim oldu. Çok farklı bir ortam sıcak, samimi, disiplinli ve sonuç alıcı. Biz artık tedavi dışında da evimiz gibi hissediyoruz. Savaş hocam , erdem hocam ve diğer arkadaşlardan çok memnunuz. Sağlığımız en önemli unsur. Bunu bize sağlayan sizleri çok seviyoruz. İyi ki varsınız. (bugün Sude kendisini Erdem hocasıyla çok iyi hissediyor. Teşekkürler erdem hoca.

Bel, kalça, diz ve boynumda ağrılarım ve sıkıntıları vardı. Burada Erdem Yörükoğlu sayesinde sorunlarımdan kurtuluyorum ve gayet sağlıklı hissediyorum. Çok teşekkürler

Ben açıkcası Erdem beyi araştırarak gelmiştim. İyi olacağını biliyordum ama insanı özellikleri bakımından da bu kadar ilgili olacaklarını ( Erdem bey, Savaş bey, Serenay hanım) tahmin etmemiştim. Hepsi çok tatlı, sevecen insanlar. Hastaları olmaktan ziyade onları tanıdığım için de ayrıca mutluyum. Dediğim gibi Erdem bey mesleğinde nadir bulunan kişilerden gerçekten. Benim ağrılarım baya fazlaydı, belki fıtık derecesinde değildi ama günlük hayat aktivitelerimi engelleyecek düzeyde idi. Erdem bey sonuca yönelik değil de nedene yönelik tedavi ettiği için, yaptığı müdahaleler kalıcı oluyor. Ben açıkcası çok memnunum ve onunla çalışma fırsatı bulduğum için ayrıca kendimi şanslı hissediyorum.

Erdem Hoca ile tanışmama, boyun fıtığı rahatsızlığım vesile oldu. Başlarda, kolumu kaldırırken bile yaşadığım şiddetli sancılar, çok yönlü tedavileri sonucunda, 1.5/2 hafta gibi kısa bir süre de, neredeyse tamamen kayboldu. Ayrıca, eski bir bel fıtığı hastası olarak, verdiği tavsiyeler sayesinde de, ileride yaşanabilecek muhtemel rahatsızlıklardan da, beni kurtarmış olduğunu düşünüyor, kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Uzun süreden beri kronik bel ve boyun ağrılarından şikayetçi olmama rağmen Erdem Bey’e dizimde ansızın başlayan ağrı sebebiyle başvurdum. Dizimdeki ağrı geçtiğimiz yıllarda da zaman zaman kendini göstermiş bunun için farklı doktorlara gitmiştim fakat tam olarak tanı koyamayıp geçici rahatlatıcı çözümlerle tedavimi sonlandırmışlardı gittiğim doktorlar. Erdem Bey ilk kontrol de belimden kaynaklı, diz ağrıları çektiğimi tespit etti ve kısa sürede ağrılarım azaldı. Bütünsel tedavi metodu sayesinde yalnızca dizimde olan değil aynı zamanda kronikleşen bel ve boyun ağrılarıma da çözüm bulan Erdem Bey’e çok teşekkür ediyorum. Daima güler yüzle hastalarını yakından takip eden Erdem Yörükoğlu’nu herkese tavsiye ediyorum

Erdem Bey’ geldiğimde pek çok fizik tedavi uygulaması ile iyileştirilememiş problemlerim bulunmaktaydı. Bunlar iki omzumda yırtık, sırt ve bel ağrıları iki kasıkta tendinit, sol dizde menisküs sağ ayak bileğinde çoklu yırtık, sol ayakta stres kırığı gibi hayatımı devam ettirmemi imkansız hale getirmeme sebep olan problemlerdi. Ve gittiğim tüm doktorlar kilo vermediğim sürece iyileşme sağlanamayacağını söylemiş ve bir sürü tedavi deneyerek hiçbir sonuca ulaşılamamıştı. Erdem Bey’in saatler süren uğraşları, hiç vazgeçmemesi ve Savaş Bey’in iğneleri ile şu anda çoğunlukla ağılarımı fark etmediğim bir hayatım var. Bu sayede spor da yapabiliyorum ve evet sonunda kilo da verebiliyorum. Ama iyileşmemi sağlayan onların çabalarıdır, çok teşekkür ediyorum

Erdem Bey’e skolyozdan kaynaklı olan sırt ağrılarımdan dolayı geldim. Erdem Bey’in uyguladığı masaj, manuel terapi ve egzersizler sayesinde ağrılarımda çok azalma oldu. Ayrıca Erdem Bey’in vermiş olduğu egzersizleri evde ağrım olduğunda kendim uygulayabiliyorum. Bundan son derece mutluyum. Tüm emeklerinden dolayı Erdem Bey’e teşekkür ederim.

I was recommended to com efor treatment to fzt. Erdem asa Solution for chronic condition. His holistiz appraeh to treatment is the best threapy for me as it.
1) Help with short term intervetion
2) Manages long term health condition
my hip and back condition have greatly improved thanks to the knowledge Professional care provided by fzt. Erdem

Yorum Yapın

× WhatsApp